Ceramika kuchenna, w której można łatwo się zakochać

Ceramika kuchenna, w której można łatwo się zakochać

Ceramika kuchenna, w której można łatwo się zakochać

Projekty kuchni proponowane przez znanych producentów potrafią nas mocno zaskoczyć. Jednak wiele z nich jest na tyle ekstrawaganckich i nietypowych, że nie możemy, a dużo częściej – nie chcemy ich urzeczywistnić. Bywają one dla nas po prostu zbyt śmiałe, a często za mało praktyczne. Jednak są również tacy projektanci i producenci, których każda rynkowa propozycja jest piękna, elegancka i oryginalna i każdą…by się chciało mieć.Do takich marek należałoby zaliczyć Cerkolor, która oferuje nam ceramikę do kuchni. Kolekcja płytek prezentowanych przez producenta na stronie przyciąga spojrzenie. Ilości linii stylistycznych jest tak wiele, że nie ma najmniejszego ryzyka, że jakaś z nich nie będzie pasować do kuchni, którą projektujemy.

Kolekcja LEN od tego producenta to ciepłe płytki, które swoim designem odwołują się do tkaniny lnianej. Ich powierzchnia jest matowa, strukturalna. Dekoracje na ich powierzchni są na tyle piękne, że można je wykorzystać w dużej ilości. Jasny kolor płytek i odcienie żółtego doskonale będą harmonizować z ciepłymi okuciami mebli kuchennych.

Z kolei kolekcja Metalika to już wybór zdecydowanie lepiej się prezentujący w nowoczesnych kuchniach. Szare, metaliczne kafelki w pasie roboczym wyglądałyby dość skromnie, a nawet smutno, jednak wzory umieszczane na nich mogące przedstawiać sobą geometryczne kształty, cytryny, ananasy, kiwi sprawiają, że kuchnia, w której zaplanuje się takie rozwiązanie nabiera życia i dynamiczności.

Najbardziej kolorowa jest seria Tęcza, czego można się spodziewać już po samej nazwie kolekcji. Prezentuje ona nietypowe faktury płytek z falistą krawędzią. Płytki pięknie błyszczą, a ich kolory są przyjemne dla oka. Sprawiają wrażenie jakby pokrywane zostały szybko pędzlem, co daje efekt artystyczny w ich designie.

Więcej niezwykłych płytek, których nie znajdzie się w ofercie popularnych marketów budowlanych, warto szukać na stronie producenta.