Filtry do wody

Filtry do wody

Filtry do wody

Woda, woda, woda … Słowo to, a właściwie sama woda, używane jest bezpośrednio lub pośrednio we wszystkich zdarzeniach w życiu człowieka. Woda nas otacza, wodę spożywamy i woda jest w nas. Skoro woda jest wszędzie i jest jej tak wiele, to jej skład nie może, nie mieć znaczenia dla naszego, codziennego funkcjonowania. Wszystkie organizmy żywe potrzebują wody, ludzie również. W organizmie dorosłego człowieka, około 70% masy ciała stanowi woda. Już sam ten fakt, powinien skłaniać ludzi do zainteresowania się tym, co pijemy czy też spożywamy w postaci zup itp.
Badania wielu renomowanych instytucji dowodzą, że około 1/5 ludności świata nie ma dostępu do wody pitnej. Problem ten będzie z czasem coraz bardziej narastał. Uprzemysłowienie, zanieczyszczenia oraz rabunkowa eksploracja złóż głębinowych powodują, że już w naszym kraju ten problem dotyczy wielu ludzi. Budując domek na obrzeżach miasta, niejeden ze szczęśliwych posiadaczy wymarzonego domu, staje przed problemem dostępu do czystej wody. Odwierty w celu dostępu do złóż głębinowych w wielu przypadkach są zbyt płytkie aby uznać, znalezioną tam wodę, jako zdatną do picia. Zanieczyszczenia związkami takimi jak mangan, ołów, arszenik, kadm i inne, jest powszechne w wielu regionach Polski (więcej o zanieczyszczeniach na stronie Zanieczyszczenia wody).
Aby zadbać o swoje zdrowie i o zdrowie domowników, warto przemyśleć zainstalowanie w domu systemu uzdatniania wody,  zarówno pitnej, jak i gospodarczej. Inwestując już kilkadziesiąt złotych w prosty filtr nakranowy, montowany na wylewce baterii zlewozmywaka w kuchni, pozbywasz się w 97% chloru, w 98% ołowiu, zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych (Nakranowy filtr do wody).
Chcąc zabezpieczyć instalację wodną w całym domu czy też mieszkaniu, warto zainstalować na doprowadzeniu wody do domu, mechaniczny filtr o dużej wydajności (Filtr narurowy). Stosując w nim wkład z pianki polipropylenowej lub sznurka polipropylenowego, zabezpieczamy instalację wodną przed mułem, szlamem, piaskiem do wielkości ziaren nawet 1 mikrometra (Wkład do filtra). Innym sposobem na zapewnienie domownikom zdrowej wody, może być instalacja podzlewozmywakowego systemu uzdatniania wody.
W ofercie sklepu www.woda.com.pl są systemy dwu-, trzy- i czterostopniowe. Dobór właściwego systemu, najlepiej jest poprzedzić kontaktem telefonicznym lub mailowym z obsługą sklepu (032-241-43-44). Można też we własnym zakresie przeprowadzić test wody, przy pomocy łatwego w użyciu testera wody, opartego o aktywne paski, reagujące z takimi zanieczyszczeniami jak żelazo i chlor, oraz wykazującymi parametry wody: pH, alkaliczność i twardość.
Osobną kategorią systemów do uzdatniania wody, są systemy odwróconej osmozy (z ang. Reverse Osmosis, RO – Odwrócona Osmoza). Systemy te, pozwalają na uzyskanie wody pitnej nawet z wody morskiej. Zasada działania systemów RO polega na odseparowaniu cząsteczek wody od zanieczyszczeń, podczas przepływu przez membranę osmotyczną. W wyniku działania mechanizmu odwróconej osmozy, uzyskuje się wodę prawie idealnie czystą (prawie destylat). Aby taka woda nadawała się do celów konsumpcyjnych, powinna być wtórnie nasycona niezbędnymi dla ludzkiego organizmu minerałami. W tym celu w oferowanych przez sklep www.woda.com.pl urządzeniach osmotycznych, zainstalowane są mineralizatory nasycające wodę kationami: Ca, Mg, Na, K, oraz anionami: CO, SO, Cl i F.

Podsumowanie informacji o uzdatnianiu wody:

* Woda głębinowa jest w większości przypadków zanieczyszczona metalami ciężkimi – w tym radioaktywnymi
* Woda z ujęć miejskich musi posiadać parametry zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Nie zmienia to faktu, że jest znacznie zanieczyszczona chlorem i wieloma związkami chemicznymi które Polskie Normy tolerują a ludzki organizm nie
* Już prosty i zarazem tani filtr do wody, znacznie poprawia jej właściwości smakowe i zapachowe
* Filtr typu odwrócona osmoza uzdatnia wodę radykalnie i gwarantuje jej prawie 100% czystość nawet wówczas gdy występują w niej bakterie i wirusy (w tym bakterie kałowe). W tym ostatnim przypadku stosuje się bardziej rozbudowane wersje odwróconej osmozy z lampą UV (Lampa UV)

http://woda.com.pl